sobota, 23 marca 2013

Pielęgnacja skóry na wiosnę

Wiosna już zagościła w kalendarzu, co prawda nie widać jeszcze tego za oknami mam jednak nadzieję, że już za chwilę już za momencik...

A żeby z pierwszymi ciepłymi dniami zachwycać wszystkich wyglądem naszej skóry na twarzy warto poświęcić trochę czasu na pielęgnację:-)

Koniec zimy a początek wiosny to bardzo ciężki czas dla naszej skóry.
W okresie przesilenia wiosennego potrzebuje ona nie tylko kosmetyków likwidujących zimowe przemęczenie, ale także przygotowujących ją do nadejścia wiosny.

Etap I pielęgnacji: Demakijaż i oczyszczanie
Musimy pamiętać, że staranne oczyszczanie jest jednym z najważniejszych etapów codziennej pielęgnacji.
Dobrze wykonane pozwala usunąć zanieczyszczenia utrudniające skórze właściwe oddychanie.
Pozbywamy się wtedy z naszej skóry kurzu, obumarłego naskórka i resztek kosmetyków. Ale także resztek potu i łoju.Etap II Tonizacja:
Dobrze wykonana tonizacja ma za zadanie przywrócić skórze jędrność i napięcie, a także bobudzić krążenie  krwi, wspomagając odpowiednie natlenienie i odżywienie komórek.Etap III Nawilżanie i odżywianie:
Po wykonaniu zabiegów oczyszczających i tonizujących można przystąpić do właściwej pielęgnacji, czyli nawilżanie i odżywianie cery.Kilka codziennych czynności a może zdziałać tak dużo:-)

A co do pogody i tej niekończącej się zimy...chodzą plotki, ze i podobno tegoroczne lato będzie wyjątkowo chłodne z temperaturą w granicach 20-25 stopni, mam taką cichą nadzieję że jednak nie sprawdzi się.


1 komentarz:

  1. Robię codziennie dokładnie te kroki które opisujesz i nie wyobrażam sobie omijać któryś krok. Uważam, że inaczej skóra nie jest wystarczająco oczyszczona po makijażu i całym dniu. A znam takie osoby...
    Ja dodatkowo po demakijażu płynem/mleczkiem a przed tonizacją, myję wodą z żelem.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...